نحوه ثبت نام و اخذ کد آنلاین کالا جهت خرید خودرو

نحوه ثبت نام و اخذ کد آنلاین کالا جهت خرید خودرو

نحوه ثبت نام و اخذ کد آنلاین کالا جهت خرید خودرو

۲۴ دی ۱۴۰۱

 

 • اخذ کد آنلاین بورس کالا جهت خرید خودرو  از طریق سامانه khobregan.ebgo.ir
 • افتتاح حساب وکالتی نزد بانک های منتخب و اعلام آن به کارگزاری
 • واریز مبلغ پیش پرداخت مورد نیاز تا حداکثر یک روز کاری قبل از روز معامله
 • ثبت درخواست خرید از طریق سامانه khobregan.ebgo.ir
 • واریز مبلغ تسویه تا سه روز کاری پس از انجام معامله در حساب وکالتی و اعلام آن به کارگزاری

اخذ کد آنلاین بورس کالا جهت خرید خودرو

1. ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و به یکی از روش های حضوری و غیر حضوری احراز هویت کرده سپس به صفحه ورود سامانه خرید آنلاین بورس کالای EBGO کارگزاری خبرگان سهام مراجعه کرده و بر روی دکمه " اخذ کد آنلاین در بورس کالا" کلیک کنید

 

2. کد ملی، شماره موبایل و کد امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

 

 

3. کد پنج رقمی سامانه سجام برای شما پیامک می شود، کد را وارد کرده و بر روی دکمه تایید کلیک کنید.

4. کلیه اطلاعات و مشخصات فردی خود را بررسی نمایید، مقادیر ستاره دار را در بخش مشخصات فردی تکمیل کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

 

5. پس از تکمیل اطلاعات فردی، اطلاعات مربوط به نشانی به شما نمایش داده می شود. خواهشمند است موارد ستاره دار را تکمیل کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

 

6. در ادامه اطلاعات شغلی خود را تکمیل نمایید.

 

7. در این قسمت می بایست اطلاعات مالی زیر تکمیل گردد:

 • ارزش روز دارایی های تحت مالکیت
 • متوسط درآمد ماهانه از مشاغل و منابع مختلف
 • پیش بینی شما از حجم سالیانه معاملات در بازارهای بورس کالا

 

8. در صورتی که شما دربانک تجارت داری حساب فعال و قابل تبدیل به حساب وکالتی باشید به این صفحه ارجاع داده میشوید. در این قسمت در مورد حساب وکالتی توضیحاتی نوشته شده است که می بایست آن را به صورت دقیق مطالعه نمایید. در صورتی که تمایل به تبدیل حساب خود ( بانک تجارت ) به حساب وکالتی ندارید می توانید بر روی دکمه ادامه کلیک کنید. در صورت تمایل به تبدیل حساب خود به حساب وکالتی، لطفا حساب مورد نظر را انتخاب نمایید.

9. پس از انتخاب حساب ، شرایط و قوانین مربوط به حساب وکالتی را مطالعه کرده و بر روی " پذیرش کلیه قوانین " کلیک نمایید، سپس بر روی دکمه ارسال کد تایید کلیک نمایید.

 

10. پس از کلیک بر روی دکمه ارسال کد تایید ، یک کد تاییدیه از سمت بانک تجارت برای شماره موبایل تعریف شده در حساب بانکی شما ارسال می گردد که میبایست در قسمت مشخص شده در زیر وارد کرده و سپس بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید.

11.  در این بخش اطلاعات حساب بانکی سجام شما نمایش داده می شود، در صورتیکه اطلاعاتی از این حساب ناقص بود میبایست با کلیک بر روی دکمه ویرایش اقدام به تکمیل اطلاعات نمایید.

 

12. با وارد شدن به بخش آپلود اسناد ، کلیه اسناد ستاره دار را بارگزاری نمایید ، لطفا به فرمت فایل ها و حجم آن ها دقت فرمایید. پس از اتمام بارگزاری فایل ها بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

 

* برای بارگزاری تصویر امضا لطفا امضای خود را بر روی یک کاغذ سفید رسم و سپس با گوشی موبایل، دوربین عکاسی دیجیتال و یا دستگاه اسکنر، تصویری واضح و روشن از آن گرفته و در قسمت مربوطه بارگزاری نمایید.

13. پس از بارگزاری لطفا با استفاده از ابزار کادربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، قسمت سفید تصویر را حذف و تا حد ممکن امضای خود را در وسط کادر طوری قرار دهید که تصویر امضا در کادر به صورت کامل قرار گیرد.

 

14. با وارد شدن به بخش تعهدات مشتری میبایست نوع درخواست خود را انتخاب نمایید.

 • تیک مربوط به «کد بازار فیزیکی بورس کالا» و تیک مربوط به تایید و تعهد به صحت اطلاعات را فعال کنید. نهایتا گزینه «قبول قوانین و مقررات و تایید نهایی» را انتخاب کنید تا صدور کد بورس کالای شما در دستور کار قرار بگیرد.
 • هنگام ثبت درخواست کد بورسی بازار فیزیکی بورس کالا برای خرید خودرو، از ثبت درخواست برای کد بازارهای مالی بورس کالا خودداری کنید.

 • و در نهایت لطفا بر روی دکمه قبول قوانین مقررات و تایید نهایی کلیک کنید

 

15. در صورت موفقیت‌آمیز بودن فرآیند ثبت درخواست دریافت کد بورسی بازار فیزیکی بورس کالا، پیامک زیر از طرف کارگزاری خبرگان سهام برای شما ارسال می‌شود:

" متقاضی اخذ کد بورسی، جناب آقای / سرکار خانم ........... درخواست اخذ کد بورسی بازار ........... شما نزد کارگزاری خبرگان سهام با موفقیت ثبت شد."

 • چنانچه در بررسی اطلاعات شما توسط کارگزاری خبرگان سهام، نقص یا اشتباهی مشاهده شود، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
 • پس از صدور کد بورس کالا، نام کاربری و رمز عبور شما در سامانه khobregan.ebgo.ir   از طریق پیامک در اختیار شما قرار می‌گیرد. در اولین ورود به این سامانه، باید رمز عبور خود را تغییر دهید.

 

افتتاح حساب وکالتی نزد بانک های منتخب و اعلام آن به کارگزاری

 شما میتوانید با مراجعه قسمت دریافت معرفی نامه اقدام به دانلود معرفی نامه از بانک دلخواه خود نمایید. برای افتتاح حساب وکالتی ابتدا باید فرم معرفی نامه (که در مراحل نحوه دریافت کد بورسی بازار فیزیکی بورس کالا به آن اشاره شد) را دانلود و چاپ نمایید. سپس به همراه این معرفی نامه و سایر مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب، به یکی از شعب بانک مربوطه مراجعه کنید. دقت داشته باشید که افراد دارای چک برگشتی امکان افتتاح حساب وکالتی را ندارند.

در نهایت پس از انجام کار نزد بانک با تماس با شماره 42382 داخلی های 186 ، 133 و 185 اقدام به اعلام شماره حساب و شبای حساب وکالتی خود نمایید.

 • در صورت اتمام کار با کلیک بر روی دکمه خروج می توانید به صفحه ورود به سیستم باز گردید.
 • در صورت فراموشی دریافت معرفی نامه بانکی و خروج از سیستم به صفحه نخست در سایت khobregan.ebgo.ir بازگردید و بر روی گزینه اعلام شماره حساب وکالتی و در اختیار کلیک کنید و مرحله 16 را انجام دهید.

 

واریز مبلغ پیش پرداخت مورد نیاز تا حداکثر یک روز کاری قبل از روز معامله

خریداران محترم فرصت دارند حداکثر تا ساعت 16 روز کاری قبل از تاریخ عرضه اقدام به واریز پیش پرداخت در حساب وکالتی خود و ثبت سفارش نمایند.

 

ثبت درخواست خرید از طریق سامانه khobregan.ebgo.ir

متقاضیان محترم پس از واریز مبلغ پیش پرداخت می بایست در سامانه khobregan.ebgo.ir نسبت به ثبت درخواست خرید خودرو موردنظر اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که هر کد ملی تنها مجاز به ثبت سفارش یک کد عرضه ( خودرو ) در روز معامله می باشد.

 

واریز مبلغ تسویه تا سه روز کاری پس از انجام معامله در حساب وکالتی و اعلام آن به کارگزاری

واریز مابقی وجه معامله تا سه روز کاری(بدون جریمه) ساعت 13 و سه روز کاری بعد ازآن (با  جریمه)است،واریز مالیات و هزینه جانبی همزمان با انجام امور تسویه الزامی است. خریدارن پس از تکمیل وجه قرارداد در حساب وکالتی میبایست با تماس با کارگزاری از تسویه معامله خود اطمینان حاصل فرمایند.


پست های مشابه