معاملات آنلاین

معاملات آنلاین چیست؟

 

معاملات آنلاین به فعالیت هایی اطلاق می شود که در آن سرمایه گذاران بطور مستقیم سفارش های مبادله اوراق بهادار را از طریق اینترنت وارد سیستم معاملاتی می نمایند.

در این فرایند سرمایه‌گذار پس از دریافت مجوز فعالیت آنلاین از طرف کارگزاری، خود بطور مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام از طریق صفحه معاملات آنلاین می نماید. در معاملات آنلاین سفارش‌ها بعد از ثبت در صفحه معاملات آنلاین توسط سرمایه‌گذار، به صورت مستقیم به هسته معاملات برای انجام معامله ارسال می‌گردد، لذا مسئولیت کلیه سفارشات ارسالی به عهده مشتری خواهد بود.


مزایای معاملات آنلاین چیست؟

 • مشتری معامله خود را از طریق سامانه آنلاین بدون واسطه و بدون مراجعه حضوری به کارگزاری انجام می دهد.
 • سفارش مشتری دقیقاً در زمان مورد نظر وارد سیستم معاملات می‌شود.
 • سرمایه‌گذار مطمئن است اطلاعاتی که دریافت می‌کند، لحظه‌ای است و هیچ تاخیری ندارد و افرادی زودتر از او به این اطلاعات دسترسی ندارند و این باعث بهبود فضای رقابتی می‌شود.
 • مشتری به صورت لحظه ای می تواند سفارش خود را ارسال، ویرایش و لغو نماید.
 • نقل و انتقال وجوه برای انجام معامله به صورت اینترنتی و در کسری از ثانیه از طریق درگاه پرداخت الکترونیک آنلاین انجام می‌شود.
 • سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات گردش حساب خود را در لحظه مشاهده نمایند.
 • امکان مشاهده پورتفو لحظه ای ( میانگین قیمت خرید، قیمت سر به سر فروش، سود و زیان لحظه ای و . ) برای سرمایه گذاران وجود دارد.
 • تصمیم‌گیری خریدار و فروشنده متأثر از اطلاعات و تحلیل خود آنهاست نه افراد معامله‌گر کارگزاری.
 • بکارگیری ابزارهای مدیریت ریسک آسان‌تر خواهد شد.
 • به سبب دسترسی بهتر مشتریان به سیستم معاملات، سرمایه‌گذاری تسهیل شده و به همین دلیل فعالان جدید به بازار خواهند آمد و روز به روز توسعه بازار سرمایه کشور بهتر خواهد شد.
 • از تمام نقاط کشور و دنیا (مشتریان خارج از کشور با استفاده از vpn اختصاصی به سامانه آنلاین متصل می گردند) می‌توان به سیستم معاملات آنلاین وصل شد و سفارش‌های خرید و فروش اوراق بهادار را در لحظه به هسته معاملات ارسال کرد.


ارتباط با واحد معاملات آنلاین کارگزاری خبرگان سهام


مراجعه به شعبه کارگزار
01
ارائه مدارک و تکمیل اطلاعات
02
آزمون معاملات آنلاین
03
دریافت مجوز معاملات آنلاین
04
افتتاح حساب و دریافت کد معاملات آنلاین (حضوری) چگونه است؟
مراجعه به سامانه احراز هویت کارگزاری
01
تکمیل فرم
02
اعتبارسنجی شماره موبایل
03
دریافت کد فعال سازی
04
تکمیل اطلاعات
05
احراز هویت در شعب و دفاتر پیشخوان
06
افتتاح حساب و دریافت کد معاملات آنلاین (غیر حضوری) چگونه است؟

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب معاملات آنلاین کارگزاری خبرگان سهام چیست؟

اصل شناسنامه
اصل کارت ملی
شماره حساب بانکی
تکمیل فرم‌های کارگزاری (احراز هویت، قرارداد آنلاین و...)
ثبت نام در سایت سجام و دریافت کد 10 رقمی سجام

درشهر محل سکونت ما، کارگزاری خبرگان سهام شعبه ندارد، آیا می‌توانم غیرحضوری کد آنلاین بگیرم؟

کارگزاری خبرگان سهام به منظور سهولت و بهبود در ارائه خدمات به مشتریان گرامی، خدمتی نو در زمینه صدور کد بورسی و کد معاملات آنلاین به صورت غیرحضوری معرفی می¬‌نماید. علاقمندان به فعالیت در بازار سرمایه می¬‌توانند فقط یکبار به سامانه ثبت نام غیر حضوری سجام مراجعه و با صرف چند دقیقه اطلاعات خود را تکمیل و ثبت نام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://sjm.khobregan.com مراجعه نمایید.
متقاضیان بخصوص مشتریان شهرهایی که فاقد شعبه فعال کارگزاری خبرگان سهام هستند، میتوانند پس از تکمیل فرم‌های الکترونیک موجود در سامانه ثبت نام غیر حضوری سجام و آپلود تصویر شناسنامه و کارت ملی ، فایل فرم ها را دانلود کرده و پرینت گرفته و با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی با مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب ذکر شده در سایت خبرگان سهام، تمامی صفحات قرارداد را در حضور متصدی دفتر پیشخوان امضا و اثر انگشت نمایند و پس از تایید و احراز هویت دفتر پیشخوان توسط متصدی دفاتر، نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین پس از چند روز از طریق اس ام اس و ایمیل ارسال می گردد.

با چه مقدار پول می توانیم اقدام به خرید سهام در بورس نماییم؟

حداقل سرمایه برای ورود به بورس محدودیت خاصی ندارد. البته برای خرید آنلاین سهام حداقل مبلغ سفارش باید 5۰۰ هزار تومان باشد.

آدرس های سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خبرگان سهام چیست؟

سامانه معاملات آنلاین رایان اکسیر

سامانه معاملات آنلاین صحرا

سامانه معاملات آنلاین رایان کلاسیک یک

سامانه معاملات آنلاین رایان کلاسیک دو

سامانه معاملات آنلاین آتی کالا صحرا

 

برای ورود به سامانه معاملان آنلاین اکسیر خبرگان سهام می توانید از QR کد ذیل استفاده نمایید.

rayan khobregan saham

برای ورود به سامانه معاملان آنلاین صحرا خبرگان سهام می توانید از QR کد ذیل استفاده نمایید.

sahra khobreghan saham

آیا خرید و فروش سهام از طریق تلفن همراه و تبلت امکان پذیر است؟

بله، در حال حاضر از طریق نرم افزار رایان همراه، نسخهIOS و ANDROID می¬توانید اقدام به معامله آنلاین از طریق تلفن همراه و تبلت نمایید.
نرم افزار رایان همراه را از کافه بازار برای نسخه ANDROID و اپ استور (SibApp) برای نسخه iOS دانلود نمایید.
جهت حل مشکلات اپلیکیشن رایان همراه در اندروید و ios، نسخه تحت وب معاملات آنلاین کارگزاری خبرگان سهام در دسترس مشتریان کارگزاری قرار گرفته است. لطفا از طریق تلفن همراه خود (اندروید و ios ) با ورود به لینک اکسیر سامانه معاملات آنلاین رایان اکسیر اقدام فرمایید.

در نمادی تعدادی سهم دارم، ولی نمی‌توانم بفروشم، علت چیست؟

برای معامله یک سهم چند شرط لازم است:
اول آنکه آن نماد مجاز باشد (نماد ممکن است ممنوع یا متوقف باشد).
دوم آنکه تعداد ثبت شده در درخواست فروش، کمتر یا مساوی دارایی سهام کاربر باشد. سوم آنکه کارگزاری خبرگان سهام ناظر آن سهم باشد (اگر سرمایه‌گذار سهام را از کارگزاری دیگر خریداری نموده و یا کارگزار ناظر او کارگزاری دیگری باشد، بدون انجام فرآیند انتقال کارگزار ناظر، امکان خرید و فروش در کارگزاری خبرگان سهام را ندارد).

برای انجام معاملات آپشن از کدامیک از سامانه های معاملاتی آنلاین خبرگان سهام می توانم استفاده نمایم؟

سامانه معاملات آنلاین صحرا علاوه بر امکان انجام معاملات سهام، قابلیت انجام معاملات آپشن را نیز دارد.

آیا می توانم همزمان از سامانه معاملات آنلاین رایان و صحرا استفاده نمایم؟

خیر این امکان وجود ندارد.

برای انجام معاملات الگوریتمی چه اقداماتی باید انجام دهم؟

برای دسترسی به معاملات الگوریتمی باید مراحل ذیل صورت پذیرد:
- اخذ IP استاتیک از مخابرات
- متقاضیان می توانند درخواست کتبی امضاء شده خود شامل مشخصات (نام و نام خانوادگی، کدملی،کد بورس، شماره تماس) و IP استاتیک را جهت فعال سازی معاملات الگوریتمی به نمابر شرکت به شماره 88782462-021 ارسال نمایند.

پیغام حساب مشتری معلق می باشد چیست؟

کد معاملاتی شما توسط سپرده گذاری مرکزی ممنوع المعامله شده است و جهت رفع ممنوع المعامله می توانید به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس https://ddn.csdiran.comمراجعه نموده و با انتخاب گزینه میز خدمت الکترونیک، درخواست رفع ممنوع المعامله بودن را ثبت نمایید.

آیا امکان خرید و فروش واحدهای صندوق ETF و همچنین اوراق مشارکت و اخزا در سیستم معاملات آنلاین وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد.

با مانده قابل معامله خود درخواست خرید اوراق مشارکت ثبت کرده‌ام، اما امکان خرید وجود نداشت و با خطای عدم موجودی کافی مواجه شدم! این در حالی است که موجودی قابل معامله به اندازه کافی بود! علت چیست؟

زمان تسویه اوراق مشارکت T+1 است (یعنی یک روز کاری بعد از زمان خرید) در حالی‌که زمان تسویه سهام T+2 است (یعنی دو روز کاری بعد از زمان خرید). از آنجا که تسویه این دو با هم متفاوت است، نمی‌توانید با مانده قابل معامله‌ای که بیش از یک روز تا تسویه آن باقی است، اوراق مشارکت بخرید. برای مثال اگر شما روز شنبه سهام خود را بفروشید، در روز شنبه نمی توانید از مانده قابل معامله خود (که حاصل از فروش آن سهم است) اوراق مشارکت بخرید. برای خرید اوراق مشارکت از محل فروش سهام می‌توانید از روز یکشنبه به بعد اقدام نمایید.

تفاوت سامانه معاملات آنلاین با معاملات اینترنتی (آفلاین) چیست؟

در معاملات آنلاین مشتری نام کاربری و کلمه عبور معاملات آنلاین را از کارگزاری دریافت می نماید و پس از ورود به سامانه آنلاین بدون واسطه سفارش‌های خرید یا فروش سهام خود را به هسته معاملات ارسال می¬نماید. امکان ویرایش و لغو سفارشات آنلاین به صورت لحظه¬ای در سامانه آنلاین توسط مشتری امکان پذیر است. در معاملات اینترنتی مشتری پس از دریافت نام کاربری و کلمه عبور معاملات اینترنتی از کارگزاری خبرگان سهام ، به قسمت ورود مشتریان در سایت اصلی شرکت مراجعه کرده و با تکمیل فرم‌های درخواست خرید یا فروش اینترنتی، سفارش خود را در سامانه کارگزار ثبت می‌کند.

چگونه موقعیت خود را در صف خرید یا فروش مشخص کنیم؟

در سامانه آنلاین اکسیر خبرگان سهام پس از ارسال سفارش یک گزینه استعلام فعال خواهد شد که با کلیک بر روی آن میزان حجم معامله لازم برای انجام سفارش شما را نمایش می دهد.

برای خرید نماد های بازار پایه در سامانه آنلاین چه اقداماتی باید انجام شود؟

برای خرید نمادهای بازار پایه حتما باید از سامانه اکسیر استفاده نمایید، سپس از قسمت پروفایل خود (بالا و سمت چپ) گزینه توافقنامه ها و سپس گزینه بیانیه¬ های ریسک را انتخاب و تایید نمایید. در این صورت مجوز معاملات شما در سامانه آنلاین برای بازار مذکور صادر خواهد شد.

چرا در زمان ثبت سفارش خرید یا فروش در سامانه آنلاین با پیغام عدم رعایت تعهدنامه و بیانیه ریسک مواجه می شوم؟

با توجه به وجود ریسک های موجود در انجام معاملات آنلاین و کسب اطلاع از دستورالعمل های موجود بازار سرمایه جهت استفاده از سامانه معاملات آنلاین شما می بایست قبل از انجام معاملات از قسمت پروفایل خود (بالا و سمت چپ) گزینه توافقنامه ها را انتخاب و کلیه تعهدنامه ها و بیانه های ریسک را مطالعه و تایید نمایید.

مشتریان چگونه می توانند درخواست پرداخت وجه (دریافت وجه از کارگزاری) را در سامانه آنلاین ثبت نمایند؟

پس از ورود به سامانه آنلاین اکسیر ابتدا گزینه درخواست پرداخت وجه را در سمت راست صفحه انتخاب نمایید، اگر از سامانه قدیم استفاده می¬کنید باید گزینه عملیات و سپس گزینه درخواست پرداخت وجه را کلیک نمایید. میزان وجه قابل برداشت به تاریخ برای شما مشخص شده است. با انتخاب گزینه موردنظر، در آن تاریخ مبلغ درخواستی به حساب شما واریز خواهد شد. لازم به ذکر است حتما درخواست پرداخت وجه خود را قبل از ساعت ۱3:۰۰ روز کاری در سیستم ثبت نمایید. در ضمن مشتریان در طول یک روز کاری تنها می توانند یک درخواست وجه در سیستم ثبت نمایند و درخواست های بیشتر حذف می گردد.

در چه زمان وجه حاصل از فروش را می توانم دریافت نمایم؟

مبلغ مورد نظر ۲روز کاری پس از فروش سهام و با توجه به زمان ثبت درخواست پرداخت وجه از طرف مشتری به حساب ایشان واریز خواهد شد.

چرا درخواست پرداخت وجه (دریافت وجه از کارگزاری) رد شده است؟

- مدارک شما نزد کارگزار ناقص باشد.
- مبلغ درخواستی از میزان موجودی بیشتر باشد.
- برای یک روز کاری بیشتر از یک درخواست وجه در سیستم ثبت شده باشد.

برگه سهم خود را چگونه دریافت کنم؟

گاهی برای دریافت سود سهم یا تغییر کارگزار ناظر به برگه سهم خود نیاز پیدا می‌کنید. در این موارد فقط کافی است به سامانه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس https://ddn.csdiran.com مراجعه نمایید وتصویر برگه سهم‌های درخواستی خود را از قسمت دارایی سهام دریافت نمایید. لازم به ذکر است تنها آن دسته از مشتریان به این سامانه دسترسی دارند که کلیه مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام را تکمیل نموده باشند.

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری خبرگان سهام به چه صورت می باشد؟

برای ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر لازم است حتماً به سامانه آنلاین اکسیر خبرگان سهام مراجعه نموده و گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب نمایید. پس از انتخاب نماد مورد نظر و آپلود تصویر آخرین برگه سهم آن نماد، می‌توانید ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر را کلیک نمایید. لازم به ذکر است درخواست های تغییر کارگزار ناظر می بایست تا قبل از ساعت 13 در سامانه ثبت گردد.(یک روز کاری بعد کارگزار ناظر تغییر خواهد کرد).
مشتریان آنلاین صحرا جهت تغییر کارگزار ناظر می بایست فرم تغییر کارگزار ناظر را از قسمت فرم ها در وب سایت خبرگان سهام دانلود نمایند و پس از تکمیل به همراه آخرین تصویر برگه سهم به نمابر شرکت به شماره 88782462-021 ارسال نمایند.

نحوه ارتباط با واحد معاملات آنلاین کارگزاری خبرگان سهام به چه صورت می باشد؟

- آدرس :تهران-میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی-خیابان ۲۱- پلاك۷
- کد پستی: ۱۵۱۷۹۳۸۳۱۴
- تلفن تماس واحد معاملات آنلاین: 42382 داخلی 189 و 196
- نمابر واحد معاملات آنلاین: 88782462
- پست الکترونیک واحد معاملات آنلاین: online@khobregan.com
- وب سایت کارگزاری: https://www.khobregan.com